Про це в ефірі КИЇВ24 сказав експерт ринку палива Дмитро Льовушкін.

Потрібно відрізняти ціни на стелі преміальних брендів і ціна, за яку насправді люди купують. Якщо ми кажемо, що там намалюють на стелі АЗС преміального сегменту, то це, можливо, буде вище за 60 гривень. Справжня ціна буде нижче 60 грн. Всі чекали, що на тлі конфлікту між Іраном і Ізраїлем розгорнеться війна, можливо ще переросте в Третю світову. Ця паніка накопичувалася на ринку нафти. І це спровокувало різке зростання ціни на барель. І ми зараз бачимо, що відбувається здорожчання на наших колонках.

Він додав, що в Україні зараз діє пряме регулювання ціни від світових нафтових ринків. Наша країна зараз у цьому питанні залежить від ціни на нафту та котирування гривні.

Так ось, начебто з Іраном більш-менш заспокоїлися, і ми бачимо вже вчора, сьогодні нафта “відкатується”. Вже у нас там тетерування 86, 87 за бочку, за барель, за діжку. І таким чином ми сподіваємося, що вона і далі скотиться. І ми маємо гарну статистику по США, там збільшення залишків нафти. Це також спонукає до зниження ціни. Так що зараз прогноз більш сприятливий.