Про це повідомила депутатка від “Слуги народу” Юлія Гришина.

Нардеп зазначила, що під час робочої поїздки до «Київського електровагоноремонтного заводу», серед експертів ТСК, був Анджей Цебула – експерт із ризиків у сфері залізничного транспорту з Польщі. І він дуже стурбований безпекою пасажирів, які подорожують у поїзді Київ-Варшава.

За словами польського експерта, це вже третій несправний вагон з 4 листопада, коли УЗ відновила рейси до Польщі. Головна причина таких випадків – відсутність в Укрзалізниці дієвого контролю якості технічного обслуговування, ремонту та модернізації рухомого складу. Якщо і є такий контроль, то судячи з тих вагонів, які на Варшавському вокзалі особисто бачив експерт, він суто формальний.

“Адже вагони, які в несправному стані залишилися у Варшаві, мали негерметичну гальмівну систему, про що свідчили і наліпки, які були розміщені на вагоні залізничниками. Польські локомотиви, в автоматичному режимі виявляють такі несправності через комп’ютерні системи. Тож після того, як вони зафіксували проблему, з’являється сигнал тривоги і вагони виключають зі складу поїзду”, – зазначила нардеп у дописі.

Крім того, експерт з Польщі відзначив низький рівень комфорту пасажирів у поїзді 67/68 до Варшави.

«Будь ласка, врахуйте той факт, що цей потяг є вітриною України в ЄС, але УЗ дозволяє собі включати в цей поїзд пошкоджені вагони. Квиток на цей потяг коштує майже 1400 грн, що становить 200 злотих у польській валюті. При цьому квиток на потяг Express Intercity Premium – Pendolino (це найвищий комфортний клас поїзда в Польщі) коштує 150 злотих», – розповів Анджей Цебула.

Для Укрзалізниці ситуація з варшавським поїздом, це ще один доказ того, що у специфічній сфері залізничного транспорту потрібні фахові управлінці, які глибоко знають процеси та технологію роботи залізниці.

Нагадаємо, з 4 листопада цього року Укрзалізниця відновила курсування поїзда № 67/68 Київ — Варшава.

Фото: Фейсбук