У 16-ти поверхівці на Оболонському проспекті, 13, в одному з під’їздів пожежею знищені 2 ліфти. Вогонь зайнявся в комірчині з мотлохом біля ліфтів. Далі полумя розгорілось по всьому коридору. Крім проблем з встановленням нових ліфтів, у будинку виявилися проблеми з пожежною безпекою. Про це йшлося в ефірі програми “Київ. Nesroom” на телеканалі “Київ”. 

Kyiv Media

У вогняній пастці будинку під час пожежі опинився Максим з родиною. “Було страшно, бо я батько 3-х дітей, молодшій доньці 10 місяці, старшій доньці 6-ть років. Нас пожежні евакуювали”, – розповів чоловік.

Kyiv Media

Загорівся будинок чи то від замикання чи то від недопалку. Мешканці будинку з 9-го по 16-й поверхів налякані, якби не оперативність рятувальників, могли б загинути. Адже система протипожежного захисту на всіх поверхах відсутня.

“Гідранти не працюють, горища закриті. Я не знаю як рятуватися”, – каже Катерина.

За технічний стан цього будинку відповідає ЖЕК та керуюча компанія. У Оболонській райдрежадмінстрації Киева зазначили, що на теперішній час у будинку система протипожежного захисту знаходиться у неробочому стані.

Kyiv Media

“Так як роботи капітального характеру (ремонт систем димовиведення та протипожежної автоматики) не входять до складу та вартості послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, у КП «Керуюча компанія» відсутні джерела їх фінасування”, – пояснили в адміністрації.

За словами експертів, без протипожежного захисту наразі більшість багатоквартирних будинків столиці.  “В Києві 11 тисяч 346 житлових будинків багатоквартних. З них десь 10,5 тисяч абсолютно без бюдь-яких протипожежних засобів”, – зауважив Олег Попенко, голова спілки споживачів комунальних послуг.

Прес-офіцер ДСНС Києва Олександр Макушенко зазначив, що ще не бачив укомплектованих повністю пожежних кранів у будинках старої забудови.

“І будинки нової забудови 25 і вище поверхів, теж багато таких випадків є. Якби вони були на місці, функціонували, дану пожежу можна було б ліквідувати так швидко, як ви собі просто не уявляєте”, – додав пожежник.

Kyiv Media

Відновити протипожежний захист коштами мешканців дуже дорого. “Декілька мільярдів гривень потрібно виділити з місцевого бюджету. Зрозуміло ці кошти ніхто виділяти не буде”, – пояснив Олег Попенко.

У будинку на Оболонському проспекті проблеми мешканці вирішують по-своєму. Дехто просто виїзжає, решта вивчає лайфхаки.

“Безвихідь. Зараз ми з дружиною серйозно думаємо, як встановити у себе на балконі якусь там мотузкову драбину, чи шо. Бо в тебе немає порятунку”, – каже мешканець Антон.

Рятувальники ж радять мешканцям багатоповерхівок вивчати правила поведінки при пожежі. Якщо ви в квартирі, навколо якої вогонь, тримайтись біля вікна чи балкону.

Kyiv Media

“Спробувати доторкнутися до ручки дверей, якщо вона не гаряча, спробувати вийти, намочити тряпку, закрити органи дихання і прямувати до виходу”, – пояснив Олександр Макушенко.

У ДСНС зазначили, що кімната в квартрі вигорає за 6-7с. Отож у разі пожежі радять ні в якому разі не панікувати аби не втрачати дорогоцінного часу.

Фото: Київ ТБ