Про це йшлося під час нинішнього засідання постійної комісії Київради з питань охорони здоров’я та соціальної політики.
Проект рішення, ухвалений комісією, має назву “Про внесення доповнень до “Правил користування Київським метрополітеном”.
Голова комісії Марина Порошенко під час обговорення проекту наголосила, що уміння надавати домедичну допомогу – це обов’язок працівників метрополітену.
“Як лікар я добре розумію важливість володіння навичками надання домедичної допомоги… Я переконана, що будь-який громадянин має бути обізнаним як надати цю допомогу, оскільки через невміння та розгубленість ми втрачаємо не просто дорогоцінні хвилини, ми втрачаємо людські життя. Це неприпустимо”, – сказала вона.
Марина Порошенко нагадала про попередній проект, у рамках якого навчали школярів з різних областей України надавати домедичну допомогу. Тож працівникам підземки варто організувати подібний проект, аби навчити їх базовим навичкам.
Як повідомила депутатка Київради Олеся Пинзеник, за період з вересня 2018 по березень 2019 років на платформах столичного метрополітену померло 15 людей. Йдеться йде про людей, яким не було вчасно надано медичну допомогу.
Таким чином працівників Київського метрополітену зобов’яжуть надавати домедичну допомогу пасажирам, котрі постраждали від нещасних випадків, правопорушень, чи опинилися в стані, небезпечному для їхнього здоров’я та життя.
Зазначимо, у 2020 році Київський метрополітен перевіз 279 мільйонів 484 тисячі пасажирів.
Нагадаємо, нещодавно у київській підземці завершили встановлення 19-ти дефібриляторів на станціях метро у рамках проекту “РеаніМетро”, реалізованого у памках Громадського бюджету. Проект також включав становлення на станція аптечок та навчання працівників метро наданню домедичної допомоги.
Фото: Фейсбук