Інцидент вже прокоментували правоохоронці.

За процесуального керівництва Печерської окружної прокуратури м. Києва розпочато кримінальне провадження за фактом наруги над могилами захисників України (ч. 2 ст. 297 КК України).

На могилах зірвані та поламані пам’ятні таблички, розбиті лампадки та понівечено державний прапор України.

Здійснюються оперативні слідчі та розшукові дії для встановлення особи жінки.

Санкція статті передбачає до 5 років позбавлення волі.

Досудове розслідування проводять слідчі Печерського управління поліції м. Києва.

Що відомо про полеглих захисників

Нагадаємо, усі троє захисників поховані на Аскольдовій могилі.

Дмитро Коцюбайло за позивним Да Вінчі у 2014 році зазнав важкого поранення у Пісках Донецької області. Але одразу після реабілітації повернувся на фронт, де 17 березня 2016 року був призначений командиром 1-шої окремої штурмової роки легендарних «Вовків Да Вінчі». З початком повномасштабного вторгнення «Да Вінчі» був в найгарячіших точках разом з «Вовками». Ще у 2021 році Дмитру надали звання Героя України. Загинув воїн  7 березня 2023 року у битві за Бахмут.

25 серпня внаслідок зіткнення двох літаків загинули три льотчики, серед них відомий український пілот Андрій Пільщиков з позивним Джус. У перші місяці він брав участь у повітряній обороні Києва та інших північних регіонів, прикривав ударну авіацію України. Крім цього, був одним із “Привидів Києва”. Пізніше виконував завдання на Сході країни. Станом на 7 травня 2022 року «Джус» мав 500 годин бойового нальоту.

До повномасштабного вторгнення Павло Петриченко був громадським активістом. У березні 2022 він займався розбудовою волонтерського центру Сергія Притули, а у квітні пішов до ЗСУ. Павло є автором петиції щодо обмежень на роботу онлайн-казино для військових у воєнний час, яка набрала понад 25 тис. підписів за день. Загинув боєць у боях на Донеччині.