Про це повідомили в програмі «Київ. Вголос» на «Радіо Київ – 98FM».

Наразі ЛГБТ-спільнота України готується до Київпрайду, який цьогоріч відбудеться 19 вересня. Організатори очікують понад 10 тисяч учасників.

Про планування заходу в ефірі «Радіо Київ – 98FM» розповідали Ленні Емсон, директор ГО «Київпрайд», та Дзвенислава Щерба, координаторка з росту та активізму в Amnesty International. Водночас обговорили й проблематику, із якою стикаються представники ЛГБТ-спільноти в Україні та Києві зокрема.

«Насамперед хочеться сказати про злочини, що виникають на підґрунті ненависті та безкарності у випадках таких злочинів. Наприклад, напади на людей і після мирних зібрань, як Київпрайд. Завжди наші опоненти оголошують так зване “полювання” на людей після прайду – пишуть погрози, залякують. Є навіть окремі Telegram-канали, де розповсюджують приватні дані про людей. Це є проблемою. А ще більшою проблемою є те, що ці нападники в більшості випадків залишаються безкарними», – наголосила Дзвенислава Щерба.

Активістка розповіла, що зараз у ВРУ зареєстрували законопроект, який передбачає розслідування подібних злочинів, щоб представники ЛГБТ-спільноти відчували себе захищеними.

«Роль громади в тому, щоб подолати проблему реалізації державою прав людини, є величезною. Наразі ми знаємо, що ЛГБТ-рух є найбільш організованим в Україні. Це такий рух, який виборює права. Можна навіть сказати, що громада має брати приклад у цьому з ЛГБТ-спільноти. Ми самі маємо боротися за права. Якщо ми незадоволені роботою поліції чи певними законами, ми маємо виходити, боротися й щось робити, щоб ці права відстояти», – зазначив Ленні Емсон.

Також директор ГО «Київпрайд» розповів, що пріоритетними питаннями для ЛГБТ-руху наразі є безпека людей, подолання злочинів на ґрунті ненависті, а також шлюбна рівність.

«Усі люди мають право вступати в шлюб із тим, із ким вони хочуть бути», – наголосив Ленні Емсон.

Фото: фейсбук