Про це повідомили в ОК “Захід”.

“Отже, на Закарпатті в одному з потягів сфотографували військових. Заявили, що це військовослужбовці ТЦК, які мобілізовують громадян. Це неправда. На фото не військовослужбовець ЗСУ, це — прикордонник, який перевіряє документи”, — йдеться в повідомленні.

Тож в ОК “Захід” закликали журналістів також спростувати ці дані, а інші медіа перевіряти інформацію.

Представники ТЦК нібито затримали студента на Закарпатті: подробиці 

Раніше у соцмережах поширювали кадри з потяга Закарпатської залізниці. На одній із зупинок представники ТЦК нібито зайшли та почали перевіряти документи у пасажирів. Вони начебто шукали військовозобов’язаних чоловіків. Пізніше працівники ТЦК попросили двох студентів вийти з потяга, щоб уточнити дані. Водночас такі дії вони ніби пояснювали тим, що у них немає інтернету та програми для перевірки військово-облікових документів.

Раніше також повідомляли, що ввечері в суботу, 3 серпня, у Ковелі Волинської області люди організували мітинг під будівлею місцевого ТЦК та СП. Усе через затримання декількох хлопців. За словами очевидців, вдень на Шацькому блокпості працівники ТЦК і СП зупинили хлопців та доправили їх до відділу ТЦК. У них забрали телефони та ключі від машини.

Після цієї події обурені люди влаштували мітинг біля будівлі територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Пізніше працівники ТЦК відпустили затриманих, однак протести тривали.

У відповідь Ковельський ТЦК прокоментував мітинг громадян під будівлею військкомату. На думку військових, це було “спровоковано російськими силами”.

У ТЦК наголосили, що ситуація повністю спровокована з метою дискредитації чинної влади та протидії заходам мобілізації, перешкоджанню законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань.

Зауважується, що трьох чоловіків затримали через відсутність військо-облікових документів та запросили до РТЦК для уточнення даних.

А вже 5 серпня стало відомо, що після мітингу під будівлею ТЦК у Ковелі поліція відкрила два кримінальні провадження. Зокрема справи порушили за ч. 1 ст. 295 (заклики до вчинення дій, що загрожують громадському порядку) та ч. 1 ст. 293 (групове порушення громадського порядку) Кримінального кодексу України.