Про це пише пресслужба Верховної Ради.

Йдеться про законопроєкт №9419-1 про внесення змін до деяких законодавчих актів України стосовно мінімізації потенційного олігархічного впливу на політичні партії, удосконалення механізмів державного фінансування та державного контролю за діяльністю політичних партій.

Як відомо, звітність партій була тимчасово припинена у 2020 році через пандемію коронавірусу та воєнний стан останній звіт партій був за третій квартал 2020 року. Проте тепер партії мають подати звіти за всі пропущені періоди.

Протягом 90 днів, із дня набуття законом чинності, партії мають подати звіти до Національного агентства з питань запобігання корупції. А для партій, що не мають держфінансування, строк – 120 днів.

Зазначимо, що відновлення партійного звітування про фінанси є однією з вимог G7.

Нагадаємо, що 5 вересня Верховна рада підтримала відновлення електронного декларування в Україні. Однак, нардепи провалили голосування за важливою поправкою 371 – про відкриття декларацій.

Відновлення декларування передбачає подачу декларацій за поточний рік, а також за 2021, 2022 роки. Крім цього, буде відновлено спецперевірки.

Водночас військові, які беруть участь в бойових діях, подаватимуть декларації через 90 днів після закінчення бойових дії або демобілізації.

Фото: відкриті джерела