Про це пише AP.
У заяві, переданій адвокатами, Йоль подякував суду за “виправлення незаконності” та закликав своїх прихильників припинити голодування на знак протесту проти його імпічменту.
Біля в’язниці зібрався натовп прихильників Йоля, люди вигукували ім’я президента, розмахуючи плакатами та прапорами Південної Кореї й США. Після звільнення Йоль відправився до своєї резиденції в Сеулі.
Рішення про скасування арешту дозволяє південнокорейському президенту постати перед судом без фізичного утримання під вартою.
Йоля заарештували у січні після того, як він видав указ про введення воєнного стану, що призвело до політичної кризи в країні. Опозиційний парламент проголосував за його імпічмент, і тепер Конституційний суд має вирішити, чи позбавити його посади остаточно. Якщо суд підтримає імпічмент, протягом двох місяців у країні відбудуться вибори нового президента.
У п’ятницю, 7 березня Центральний окружний суд Сеула задовольнив прохання Юна про звільнення, зазначивши, що термін його офіційного арешту закінчився ще до висунення звинувачень. Адвокати Юна заявили, що його затримання відбулося без належних юридичних підстав.
Головна опозиційна Демократична партія розкритикувала звільнення Юна, назвавши прокурорів “його поплічниками”. Представник партії Чо Син Ре закликав Конституційний суд якнайшвидше ухвалити остаточне рішення щодо імпічменту, щоб уникнути подальшої політичної нестабільності.
Нагадаємо, 14 грудня парламент Південної Кореї підтримав оголошення імпічменту президенту Юн Сок Йолю, якого підозрюють у державній зраді.
До того підозру в держзраді висунули й ексміністру оборони Кім Йон Хону, який перебуває у СІЗО, і намагався накласти на себе руки.
Як повідомлялось, 3 грудня президент Південної Кореї Юн Сок Йоль оголосив воєнний стан у країні. У прямому телезверненні до нації він заявив, що цей захід необхідний для захисту країни від “комуністичних сил”. Він не назвав конкретної загрози з боку КНДР, що володіє ядерною зброєю, і зосередився на своїх внутрішніх політичних опонентах.
Національна асамблея Південної Кореї 4 грудня проголосувала за вимогу до президента Юн Сок Йоля скасувати воєнний стан.
Лідер керівної партії Південної Кореї заявив у п’ятницю, що президента Юн Сук Йоля треба негайно відсторонити від виконання обов’язків.
Згодом, 7 грудня, президент Республіки Корея заявив, що “щиро шкодує” про те, що викликав занепокоєння громадськості оголошенням воєнного стану, пообіцявши при цьому більше не повторювати подібного.