Відповідну заяву ЄБРР опублікувало видання Corriere della Sera.

“ЄБРР вважає, що стаття, опублікована 24 листопада під авторством Федеріко Фубіні, не відображає належним чином значну підтримку, яку банк надає Україні та її енергетичному сектору з початку широкомасштабної війни у 2022 році. Зокрема, ми стверджуємо, що лапки у заголовку “Ніяких грошей для олігарха Ахметова” створюють враження, що президент ЄБРР Оділь Рено-Бассо використала ці слова, хоча насправді цього не було”, — йдеться у заяві.

У ЄБРР наголошують, що Оділь Рено-Бассо зазначила, що банк “пильнує” за роллю олігархів у цьому контексті».

Автор публікації Федеріко Фубіні також прокоментував заяву ЄБРР.

“Газетні заголовки завжди є необхідним узагальненням. Проте під час інтерв’ю і в моїх запитаннях було абсолютно чітко зазначено, про яку компанію і якого акціонера йшлося, настільки, що я наголошував на цьому кілька разів. Пані Рено-Бассо, відповідаючи, була повністю обізнана з дуже конкретною суттю моїх запитань. Це також підтверджується стенограмою, якої я дотримувався буквально для всіх цитат”, — стверджує  Фубіні.

“Щодо підзаголовка, він є дослівно точним. Оділь Рено-Бассо сказала: “Мета звільнити економіку від впливу олігархів є абсолютно фундаментальною, і щодо цього у нас дуже чіткі погляди: це частина реформ, які необхідно здійснити, щоб Україна могла вступити до Європейського Союзу. Якщо ми підемо на компроміси в цьому питанні, ми завдамо шкоди перспективам країни у довгостроковій перспективі”, — уточнив він.

Нагадаємо, 24 листопада видання Corriere della Sera повідомило, що ЄБРР ухвалив рішення не давати гроші українській енергокомпанії ДТЕК, бенефіціаром якої є Ринат Ахметов.

У ЄБРР також заявили, що не фінансуватимуть українські енергокомпанії, які належать олігархам навіть у нинішній критичній ситуації в енергетиці України.

“Мета звільнення економіки від впливу олігархів є абсолютно фундаментальною, і ми маємо дуже тверді переконання щодо цього: це частина реформ, які необхідно провести для вступу України до ЄС. Якби ми пішли на компроміс з цього питання, ми завдали б шкоди довгостроковим перспективам країни”, – цитує видання Рено-Бассо.

Вона також додала: попри те, що мільйони українців зараз страждають від холоду та відключень електроенергії, ЄБРР не має наміру кредитувати або гарантувати кредити ДТЕК.

“Потрібна зміна структури. Я маю на увазі ширші форми. З війною роль олігархів ослабла, але після неї – може бути іншою”, – заявила Рено-Бассо, наголошуючи на тому, що Ахметов має відмовитися від контролю над групою.