На цьому наголосила заступниця голови КМДА Марина Хонда.
Ми звикли стежити виключно за своїм фізичним здоров’ям, проте ментальне – не менш важливе. Через повномасштабне вторгнення в Києві постійно збільшується кількість людей, які потребують фахової допомоги у збереженні свого ментального здоров’я. На жаль, не всі люди можуть отримати необхідну допомогу вчасно. Бо дуже часто просто не розуміють, як важливо звертати увагу на свій ментальний стан, і не знають, де шукати допомогу в разі потреби. Кияни повинні знати, як допомогти собі та близьким у стресовій ситуації, куди звертатися. Формування нової культури підтримки ментального здоров’я є пріоритетним завданням для міста.
Збір анкет від надавачів послуг та від отримувачів триває на першому етапі. Результати дослідження допоможуть визначити основні напрямки розвитку і вдосконалення наявних сервісів, а також старт нових проєктів. Також вони підвищать доступність психосоціальної підтримки для містян.
Для діяльності Координаційного центру з питань ментального здоров’я міста Києва зараз формуємо робочу групу. Її мета – оцінка потреб надавачів та отримувачів психосоціальної допомоги, картування сервісів, визначення потреб киян у сфері ментального здоров’я, а також координація з міжнародними організаціями.
Представники громадських організацій, які надають психосоціальну підтримку на території міста Києва можуть стати учасниками робочої групи. Для участі всі охочі мусять заповнити гугл-форму.\
Раніше, Європейський Союз виділив 30 мільйонів євро на допомогу Україні для розв’язання проблем ментального здоров’я. Віцепрезидент Єврокомісії зауважив, що у ЄС готують тренерів, які допомагатимуть людям в Україні з проблемами психічного здоров’я, особливо ветеранам та дітям, які зазнали післявоєнної травми. Крім того, ЄС виділив 10 мільйонів євро для роботи з чутливими випадками.
Фото: скриншот