Про це йдеться в заяві пресслужби установи.

Приватна будівельна компанія уклала інвестиційний договір ще у 2010 році.  У домовленість входила реконструкція 8 будинків по вулиці Хорива, 2 (А, Б, В, Г, Д, Е, Ж, З), загальна площа яких становить 3110 кв. метрів. Було відомо, що протягом декілька років садиба знаходилась в аварійному стані й була непридатною для проживання.

Вже у 2014 році частина садиби отримала статус пам’яток архітектури місцевого значення, тому проводити їхню реконструкцію стало заборонено законодавством.

Прокуратура встановила, що з моменту укладання договору й дотепер забудовник навіть не розпочав виконувати підписані умови.

“При цьому, будівлі, які мають особливу культурну цінність, перебувають у незадовільному стані – зі зруйнованими та демонтованими дахами, розібраними частинами перекриттів, частково відсутніми вікнами та дверима”, – наголосили в прокуратурі.

У грудні 2017 року забудовник зніс покрівлю на усіх будинках, навіть тих, що мають статус пам’ятки архітектури місцевого значення. Після цього розпочалась судова війна про винесення садиби з реєстру пам’яток між компанією та місцевими активістами. У висновку, у 2021 році вдалося повернути будівлі статус пам’ятки історії та пам’ятки культури місцевого значення.

Наразі Господарський суд м. Києва відкрив провадження у справі, її розгляд триває.

Нагадаємо, у Києві приватизували Житній ринок — найстаріший з чинних сьогодні базарів Києва. Про те, як відома столична пам’ятка зміниться після приватизації — дізнайтесь в матеріалі КИЇВ24.