Оболонською окружною прокуратурою м. Києва скеровано до суду позовну заяву щодо повернення територіальній громаді технічних приміщень Оболонського РАЦС вартістю понад 10 млн гривень.

Установлено, що фізичною особою на підставі незаконних правочинів набуто право власності на нерухоме майно, яке є комунальною власністю територіальної громади, а саме на приміщення технічного підпілля площею 770 кв. метрів міста по проспекту Оболонському у Києві.
У подальшому вказане нерухоме майно відчужено за договором купівлі-продажу іншій фізичній особі.
З метою відновлення порушених прав територіальної громади окружною прокуратурою заявлено позов до суду про скасування державної реєстрації права власності, визнання правочину недійсним та витребування нежитлового приміщення.

Оболонським районним судом міста Києва відкрито провадження у цій справі.

Відмітимо, про спроби рейдерського захоплення приміщення стало відомо 9 березня з посту депутата Київради Владислава Трубіцина. Приміщення, площею 770 квадратних метрів, знаходиться у комунальній власності.

“З’ясувалось, що група осіб з квітня 2020 року втілює «схему», за якою намагається незаконно заволодіти приміщенням. У цій схемі беруть участь ТОВ «Майстерня Да Вінчі», «чорні нотаріуси» та підставні особи. Спочатку було виготовлено підроблені технічні паспорти. На основі них нотаріуси виготовили документи, які, нібито, підтверджують право власності. Далі вони намагались «замести сліди», здійснюючи фіктивний перепродаж”, – повідомив Владислав Трубіцин.

ТОВ «Майстерня Да Вінчі» зареєстрована у 2013-му, статутний капітал – 2 тисячі гривень; основний вид діяльності – в області архітектури; власником вказано – ТОВ “Компанія “Будінвест Капітал”, яка належить ТОВ “Управляюча компанія “Сіті груп” (59,41%), Георгію Каунову (40,58%) та ТОВ “Радуга сіті” (0,01%).

Фото: Фейсбук