Про це повідомляє прес-служба прокуратури Києва.

У 2017 приватне товариство «Інтерстрой Груп» звернулося до господарського суду з позовом про стягнення з місцевого бюджету шкоди, яка начебто заподіяна внаслідок будівництва Подільського мостового переходу через річку Дніпро у Києві. Позивач стверджував, що «частина майнового комплексу зазнала пошкоджень і стала непридатною для нормальної експлуатації внаслідок будівельних робіт зі зведення Подільського мостового переходу через Дніпро у місті Києві від вул. Межигірської до Русанівських садів у Подільському районі».

«За доводами товариства, воно є орендарем земельної ділянки поруч із будівництвом і розміщеному на ній майну (старим промисловим будівлям) завдано шкоду», – повідомляє прокуратура.

Згідно з оцінкою нерухомого майна, складеним ПП «ТА-Експерт-Сервіс» (Чернівці), позивач вказав, що розмір заподіяних збитків складає 77,18 мільйонів гривень.

Господарський суд столиці позов задовольнив: «Суддя Госпсуду Києва Олексій Спичак призначив судову експертизу, яка була доручена Олені Галієвій (Непоп). Згідно з її даними, об’єкти колишнього заводу мають пошкодження, деформації та руйнування, а виникли вони внаслідок проведення будівельних робіт зі зведення Подільського мостового переходу».

Прокуратура Києва справу не залишила і встановила, що висновки експертизи про заподіяну шкоду досить суперечливі, а інші докази відсутні.

Відповідно до цього  рішення господарського суду  оскаржили.  Північний апеляційний господарський суд погодився із доводами прокурора і скасував рішення суду першої інстанції та в задоволенні позову відмовив.

Фото: Вікіпедія