Так вважає Марк Чемпіон, колумніст Bloomberg Opinion.

Але ідея Мелоні також має щось на кшталт геніальності. Вона продумала її так само чітко, як і Франція та Велика Британія з їхньою непростою пропозицією розмістити війська на місцях в Україні, додає колумніст.

Хитрість пропозиції Мелоні полягає в тому, що вона змусить остаточно зруйнувати аргумент Путіна щодо його вторгнення в суверенну сусідню країну — аргумент, який багато хто на Заході, включаючи Трампа, прийняли без заперечень.

Цей аргумент полягає в тому, що Путін нібито діяв, щоб нейтралізувати загрозу з боку розширення НАТО на схід. Безперечно, напад на Україну значною мірою був відповіддю на політику відкритих дверей НАТО, хоча саме розширення альянсу в бік Росії не відбувалося з 2004 року; подальші розширення стосувалися Балкан, а Фінляндія та Швеція приєдналися вже після початку війни. Головне питання, яке випробує пропозиція Мелоні, — це те, якою саме Путін бачив цю загрозу“, — пише Чемпіон.

Колумніст також додає, що Путін, швидше за все, відмовиться від пропозиції Мелоні. Якби його метою був мир і безпека російських кордонів, а не розширення Росії як великої держави за допомогою сили, якщо це буде необхідно, він би, безумовно, погодився.

Ідею Мелоні варто випробувати. Якщо Путін відмовиться, це допоможе чітко окреслити контекст його вторгнення в Україну, а також вимог, таких як роззброєння Києва та відхід НАТО з колишніх країн радянського блоку, пише Чемпіон.

Чемпіон також стверджує, що існує глибока і цинічна прірва між заявленою метою нової адміністрації США — врятувати життя людей і припинити програшну війну — і її діями. Вони полягають у тому, щоб поступитися більшістю ключових вимог Росії, виключити Україну з переговорів і змусити Зеленського передати США контроль над усіма мінеральними ресурсами та інфраструктурою своєї країни назавжди.

Як зазначалося раніше, Мелоні сподівалася, що спілкування з Дональдом Трампом зміцнить її позицію в центрі європейської політики, зазначають журналісти. Вона була єдиною лідеркою з ЄС, яка відвідала січневу інавгурацію Трампа, зустрічалася з президентом у Мар-а-Лаго та мала тісні зв’язки з Ілоном Маском.

За словами посадовців, Мелоні планувала в найближчому майбутньому відвідати Білий дім, щоб домогтися хоча б часткового звільнення Італії від американських тарифів на імпорт з Євросоюзу.