Про це йдеться в повідомленні ЦВК Молдови.

«Проведення перших післявоєнних виборів постане перед Україною безпрецедентними викликами, оскільки значна частина виборчої інфраструктури була пошкоджена, а мільйони виборців були внутрішньо переміщеними особами або емігрували за межі країни», — зазначили там.

Тому ЦВК України пропонує вивчити практику інших країн, наприклад Молдови, щодо організації виборів за кордоном. Протягом двох днів делегація з України матиме зустрічі з багатьма владними структурами, які безпосередньо беруть участь в організації виборів у діаспорі.

Вранці 7 грудня відбулася зустріч членів ЦВК Молдови з українською делегацією. Президент ЦВК України Олег Діденко зазначив, що «в цей непростий час Україні потрібна підтримка партнерів і друзів».

Президентка ЦВК Молдови Анжеліка Караман привітала присутність у Кишиневі колег із Києва. Вона вкотре наголосила на необхідності збереження та зміцнення демократії у двох країнах.

Обидві держави мають статус країн-кандидатів у процесі вступу до Європейського Союзу. Це прагнення потребує великої праці та відповідальності, щоб твердо йти нашим шляхом до європейського шляху

Учасники зустрічі підписали Меморандум про взаєморозуміння, яким зобов’язуються підвищувати інституційну спроможність виборних органів, розвивати та впроваджувати інноваційні технології у виборчій сфері та забезпечувати кібербезпеку, вдосконалювати виборче законодавство, співпрацювати в організації виборів за межами країни.

Раніше повідомляли, що голова парламентської фракції  «Слуга народу» Давид Арахамія заявляв, що у 2024 році в Україні не буде ні президентських, ні парламентських, ні місцевих виборів. Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що Україні потрібно значно більше зосередженості на обороні – всім у державі, і особливо на регіональному рівні, у тилових містах, які мають відповідні ресурси для допомоги та підтримки. Він також зазначив, що вибори в Україні — не на часі.