Про це повідомили у КМДА.

Як запевняють у столичній адміністрації, територія, де планується зведення паркінгу не належить до паркової зони й ще за радянського періоду була забудована гаражними боксами з підпірними стінами. У КМДА також переконують, що режим використання цієї території не забороняє будівництво, а лише накладає певні обмеження, зокрема висотні. Перед початком робіт обіцяють провести археологічне дослідження території.

На одному з найближчих засідань Київради депутатам запропонують розглянути проєкт «Детального плану територій по провулку Киянівському у Шевченківському районі м. Києва», який дозволить створити протирадіаційне укриття на 1650 місць та підземний паркінг на 320 авто.

Так зараз виглядає місцина, де планують звести паркінг. Фото: КМДА

Наразі територія, де планується зведення укриття та паркінгу, не належить до паркової зони і ще за радянського періоду була забудована гаражними боксами з підпірними стінами, кажуть в адміністрації. Ці конструкції здебільшого зведені самочинно, тобто без відповідної проєктної документації та будь-яких археологічних досліджень. Тобто по суті гаражі порушують нормативні вимоги.

“Режим використання цієї території, визначений науково-проєктною документацією зон охорони пам’яток, не передбачає заборону нового будівництва, а лише накладає певні обмеження, зокрема висотні. Крім того, передбачені обов’язкові археологічні дослідження перед початком будівельних робіт”, — йдеться у повідомленні.

Фото: КМДА

Крім того, будівництво укриття та паркінгу планується в межах великого туристичного маршруту, який щодня відвідують тисячі людей. Неподалік розташовані житлові будинки, лікувальні й навчальні заклади, утім відсутні об’єкти укриття протирадіаційного типу.

Проте розміщення тут самовільно збудованих гаражних боксів є не лише порушенням нормативних вимог, а й загрозою для інженерних мереж і споруд та знеціненням історичного й містобудівного значення території.

Місто суворо дотримуватиметься вимог пам’яткоохоронного законодавства під час реалізації проєкту Детального плану територій. Крім того, проєктна документація буде направлена на погодження до органів охорони культурної спадщини.

Нагадаємо, у Мінкульті вважають неприпустимим будівництво підземного паркінгу на Старокиївській горі, яка є частиною української культури й історії.