Про це повідомила Київська міська державна адміністрація.
Як повідомили у «Київводоканалі», у рамках нової програми реалізують проєкти підприємства. Адже водопровідно-каналізаційна галузь вже давно потребує суттєвих і нагальних реформ, бо більшість водоканалів не зазнавали модернізації десятки років, а попередня загальнодержавна цільова програма «Питна вода України» на 2011-2020 роки була виконана менш ніж на 10%.
Тож ухвалення нової програми «Питна вода України» на 2022-2026 роки дозволить забезпечити сталий розвиток та реконструкцію систем централізованого водопостачання та централізованого водовідведення населених пунктів України та забезпечити населення якісною питною водою в достатній кількості.
Зокрема, передбачено, що фінансуватися програма буде із державного бюджету України, коштів місцевих бюджетів, у тому числі Державного фонду регіонального розвитку, Державного фонду розвитку водного господарства та субвенції на виконання інвестиційних проєктів.
Також до реалізації програми може бути залучений досвід міжнародних компаній. Такі можливості міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов обговорив із представниками французьких компаній BETEN та SETEC під час зустрічі, яка відбулась минулого тижня.
У підприємстві зазначили, що «Київводоканал» подав на реалізацію в рамках цієї програми 9 важливих об’єктів водопостачання та водовідведення. Зокрема:
- перша черга будівництва споруд артезіанського водопостачання житлового масиву Осокорки-Північні;
- будівництво водопровідних мереж у Дарницькому, Подільському, Шевченківському та Святошинському районах Києва;
- реконструкція ділянки водоводу в Оболонському районі;
- реконструкція Дніпровської водопровідної станції з упровадженням технології очистки промивних вод;
- реконструкція ВНС «Оболонь-1», «Оболонь-2» та «Троєщина»;
- реконструкція Лівобережного колектора в Дарницькому районі;
- будівництво першої черги каналізаційного колектору від Мостицького до Головного міського колектора.
У Київводоканалі наголосили, що проєкти мають вагомий соціально-екологічний ефект, адже їх реалізація суттєво підвищить якість та надійність централізованого водопостачання та водовідведення міста.