Про це заявив очільник Офісу президента України Андрій Єрмак на полях Саміту миру у Швейцарії, повідомляє УНІАН.

У чому наша сила? Ми дуже принципові і від вітру не змінюємо позицію. При президентові Зеленському Мінських домовленостей у тому вигляді, якими вони були, Будапешту (Будапештського меморандуму — ред.), який не дав нам жодних гарантій, не буде.

Єрмак наголосив, що Україна представить абсолютно чітку позицію на Саміті миру та очікує, що учасники узгодять спільний план, який у майбутньому передадуть Росії для ознайомлення.

Спільний план усіх цивілізованих та відповідальних країн, які поважають нашу незалежність, суверенітет і територіальну цілісність, погоджений цими країнами, може бути переданий на другому саміті представнику Росії, де він може бути присутнім.

Саміт миру у Швейцарії: які заяви наразі пролунали

Президент України вже провів перші зустрічі та виголосив промови у рамках Глобального саміту миру. Зокрема він зустрівся з президенткою Швейцарії Віолою Амгерд.

Зеленський заявив, що все, про що домовляться на Саміті миру, буде частиною миротворчого процесу.

Голова Федеральної ради Швейцарії Віола Амгерд наголосила, що міжнародна спільнота має підготувати ґрунт для прямих переговорів України та Росії. Їх неможливо уникнути.

Водночас керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що Україна не проти переговорів з РФ під час другого Саміту миру. Однак компромісів не буде.