Столична влада назвала нову дату проведення аукціону щодо оренди Житнього ринку — замість 25 березня аукціон відбудеться 15 квітня.

Kyiv Media
Житній ринок, фото: Вікіпедія

Про це повідомили у Департаменті промисловості і підприємництва КМДА.

Потенційному орендареві планують віддати в оренду частину приміщень: підвальні приміщення, приміщення першого поверху та 750,1 кв. м. на другому поверсі.

Термін дії договору – 15 років, але його можуть розірвати достроково, якщо не виконуватимуться такі умови оренди:

  • На першому поверсі будівлі — організація торгівлі сільськогосподарською продукцією рослинного та тваринного походження, продовольчих товарів першої необхідності промислового виробництва, забезпечення функціонування на першому поверсі акредитованої державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи, що відповідно до нормативно-правових актів є обов’язковою умовою для роботи ринку;
  • На другому поверсі — розміщення об’єктів торгівлі та побутового обслуговування населення, ресторанів;
    в підвальній частині — складських приміщень для тимчасового зберігання продовольчих і непродовольчих товарів.
  • Додаткові умови — орендар зобов’язаний провести за власні кошти капітальний ремонт (реконструкцію) будівлі критого ринку (зокрема даху, інженерних мереж, комунікацій, нежитлових приміщень тощо), а також усунути порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки.

Особливого ремонту потребує дах ринку, адже він протікає під час дощів.

«Під час намокання залізобетонних плит перекриття даху є випадки обвалу їх елементів, що несе небезпеку для працівників та відвідувачів ринку. Комунальне підприємство «Житній ринок» не отримувало коштів з бюджету протягом 40 років. Капітальний ремонт не проводився жодного разу», — розповіли у Департаменті.

Станом на сьогодні, робота ринку є неефективною та небезпечною для учасників торговельного процесу через неналежний технічний стан будівлі, додали у Департаменті.

Житній ринок, що розташований на Подолі, є одним із найстаріших ринків столиці, бере свій початок ще з часів Київської Русі. Був основним торговельним центром міста. Нинішнє його крите приміщення відкрили у 1980 році.

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

Погода
Більше новин