Канцлер Німеччини Олаф Шольц Російський диктатор Володимир Путін зазнав поразки в Україні і не досяг своїх цілей.

Про це повідомило T-online.

Шольц зазначив, що російський диктатор зазнав поразки в Україні за всіма пунктами.

«Він хотів підпорядкувати всю Україну і встановити маріонетковий режим, він хотів запобігти подальшому зближенню з ЄС і послабити весь НАТО», — сказав канцлер.

Однак Путіну не вдалося здійснити свій план, підкреслив Шольц.

«І сьогодні: НАТО має двох нових членів — Швецію та Фінляндію. Усі вони масово інвестують у свою обороноздатність, і майже всі країни НАТО досягли цільового показника у два відсотки. Україна є консолідованою нацією і перебуває на шляху до вступу в Європейський Союз. Вона має сильну армію, оснащену нами, яка героїчно захищається від військ Путіна», — наголосив він.

Водночас Шольц зазначив, що наразі завдання полягає в тому, щоб створити основу для справедливого і стійкого миру в Україні.

Канцлер також додав, що готовий ще раз зателефонувати Путіну і розповів, що під час попередньої розмови обіцяв диктатору, що Європа не припинить підтримувати Україну.

Нагадаємо, що 15 листопада президент Росії Володимир Путін і канцлер Німеччини Олаф Шольц провели телефонну розмову. Президент Володимир Зеленський застерігав канцлера Німеччини Олафа Шольца від телефонної розмови з російським диктатором. Після цього Зеленський назвав цей дзвінок “скринькою Пандори”, оскільки після одного дзвінка можуть відбутися інші, що призведе до послаблення ізоляції Путіна.

Шольц на пресконференції з прем’єр-міністром Естонії Крістеном Міхалом заявив, що «вже розмовляв з Путіним і буде говорити з ним знову».

«Я розмовляв із російським президентом і буду говорити з ним знову», — сказав Шольц.

Він уточнив, що мета розмов із Путіним полягає в тому, щоб «донести йому, що для припинення війни потрібно зупинити агресію і вивести війська з України».

12 грудня Шольц заявив, що готовий до нових переговорів із російським диктатором.

Нагадаємо, Шольц зателефонував Путіну в середині листопада за власною ініціативою — вперше з грудня 2022 року. Це викликало критику в сусідніх із Росією країнах-членах ЄС. Сам Шольц назвав розмову «неприємною», проте всі аргументи диктатора «фактично повторилися знову».