Про це розповів адвокат Тарас Боровський в ефірі КИЇВ24.
Він заявив, що спілкувався з багатьма військовими, які казали, що не можуть так просто знятися з оборони українських міст і поїхати додому. Для цього, як кажуть військовослужбовці, потрібна демобілізація. Адже у командуванні є певна ієрархія, а Верховним головнокомандувачем є президент України. Крім того, лідер країни Володимир Зеленський нині фактично має підконтрольну собі фракцію у парламенті.
Наприклад, президент міг би якимось чином посприяти у регулюванні і наведенні справедливості у питанні демобілізації та звільненні військовослужбовців, які дійсно вже повністю віддали весь свій, не знаю, борг, потенціал, здоров’я на захист Батьківщини. Їх все ж можна було б відпустити на відпочинок.
Адвокат додав, що натомість варто розуміти, що Україна протистоїть ворогу, який чисельно переважає людьми та технікою. Через це говорити про демобілізацію може бути складно.
Нагадаємо, 12 червня голова комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич заявив, що Міністерство оборони та Генеральний штаб готують законопроєкт про демобілізацію. Норма про це була виключена із закону про мобілізацію через ситуацію на фронті.
За його словами, якщо говорити про стандарти та брати досвід минулих війн, то є експертні дослідження. “Я зустрічав таку цифру — до одного року людина може воювати в повномасштабній війні”, — зазначив він та визнав, що в Україні цей термін давно минув.
Зазначимо, що 10 жовтня народний депутат від фракції “Слуга народу” Єгор Чернєв сказав, що в Україні нині немає підстав для демобілізації обмежено придатних чоловіків віком 18-25 років.
Він розповів про результати закритого засідання Міноборони та Генштабу. За його словами, його учасники повідомили, що темпи мобілізації в Україні поки недостатні. Ці показники не дозволяють звільнити зі служби цю вікову категорію.