Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.

Законопроєкт передбачає введення адміністративної відповідальності за:

  • порушення вимог щодо утримання таких споруд;
  • створення перешкод у діяльності уповноважених осіб, які здійснюють контроль за такими спорудами, у т.ч. перешкоджання у проведенні перевірок;
  • невиконання приписів та постанов органу, що здійснює контроль за такими спорудами;
  • невиконання законних вимог таких органів.

Проєктом закону також надається можливість Державній службі України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) складати одразу постанови за такі порушення.

Крім того, законопроєкт встановлює кримінальну відповідальність за порушення встановлених законодавством вимог щодо утримання та експлуатації об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту, що призвело до загибелі людини або інших тяжких наслідків. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 3 до 8 років.

Нещодавно суд призначив перше засідання за обвинуваченням столичних посадовців у справі щодо загибелі людей біля зачиненого укриття у Києві. Серед обвинувачених – директор Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роман Ткачук.

1 червня 2023 року біля зачиненого укриття у Деснянському районі внаслідок російської ракетної атаки загинули дві жінки та дитина, ще 7 людей отримали травми різного ступеня тяжкості.