Про це повідомляє Rzeczpospolita із посиланням на слова речника Національної прокуратури Лукаша Лапчинського.

Справді, ми отримали висновок, але через його конфіденційний характер ми не розголошуємо його зміст… На поточному етапі розслідування доказова діяльність в країні вичерпана. Ми направили заявку про правову допомогу в Україну і чекаємо на відповідь.

За даними видання, висновок нібито був підготовлений «на основі багатьох джерел, заснованих на комплексних, засекречених висновках національних служб, і в цілому схвалений Військовим інститутом техніки озброєння».

Як пише видання, у місті Пшеводув в Люблінському воєводстві 15 листопада впала зенітна ракета С-300 російського виробництва. Польська прокуратура стверджує, що знає, з якого місця ППО України вона була запущена.

Також джерела Rzeczpospolita стверджують, що ракета не могла бути російською. Слідчі вважають, що тоді російські позиції були в місці, звідки жодна ракета не змогла б дістати Пшеводув, бо радіус її дії від 75 до 90 км.

Там додали, що навіть якщо припустити, що російські батареї були в Білорусі, то від місця, де вони тоді були, до Пшеводува по прямій 150 км. Проте росіяни не мають такого типу ракет у Білорусі.

Нагадаємо, що 15 листопада 2022 року після масованої російської атаки по Україні у місті Пшеводув, що знаходиться за 5 км від кордону з Україною, пролунав вибух. У МЗС Польщі зазначили, що там впала ракета російського виробництва, внаслідок чого загинули 2 людини. Тоді до міністерства викликали російського посла. Відомо, що того дня Росія випустила в бік України близько 100 ракет.

Фото: поліція Польщі