Про це повідомляє Національна наукова медична бібліотека України на своїй фейсбук-сторінці.

«Внаслідок обстрілу історична будівля бібліотеки сильно постраждала. Пошкоджені фасади, що виходять на перехрестя двох вулиць, вибиті понад 20 вікон. Значних пошкоджень зазнав, зокрема, відділ нових надходжень», – розповіла директорка ННМБ Тетяна Остапенко.

Припускає, що, можливо, цілями були символи української державності — пам’ятник Михайлу Грушевському та будівля Центральної Ради або пам’ятник нашому пророку Тарасу Шевченку, а може «центрами прийняття рішень» ворог вважає будівлі трьох університетів, двох бібліотек, численні музеї, дві лікарні, квітник та дитячий майданчик.

Значних пошкоджень зазнало приміщення Польської медичної бібліотеки імені Збігнєва Реліги, відділ нових надходжень.

«Сьогодні ми працюємо над тим, щоб якнайшвидше відновити роботу і забезпечити доступ наших читачів не тільки до власного фонду, а й до світових інформаційних ресурсів, що є необхідним як фахівцям галузі охорони здоров’я, так і суміжних галузей», – наголосила Остапенко.

ННМБ є провідною науково-інформаційною установою у сфері охорони здоров’я, яка має одну з найбільших у Європі систему фондів літератури медико-біологічного спрямування (понад 1 млн 600 тис. примірників 35 мовами світу).

Двоповерховий цегляний особняк на розі вулиць Антоновича та Толстого, де розташована бібліотека, збудовано в 1842 році. Під час першої світової війни тут було Управління Червоного Хреста, а за часів УНР – Генеральний секретаріат праці. Після другої світової війни приміщення передали Національному музею Тараса Шевченка, а з 1969 р. тут розташована Національна наукова медична бібліотека України.

Фото: Фейсбук