Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов на брифінгу за результатами засідання Центральної комісії ТЕБ та НС. Міністр Кабміну Олег Немчінов надав більш чіткий розподіл по регіонав – чиновники брали до уваги останні 7 днів.

Слідкувати за введенням зон можна на інтерактивній карті.

Для визначання зон враховують 4 показники: завантаженість ліжок у лікарнях, середня кількість тестувань у регіоні, виявлення нових випадків та динаміка зростання нових випадків інфікування.

У зеленій зоні діятимуть правила, встановлені по всій країні – носіння маски у громадських місцях, соціальна дистанція, використання антисептика; проведення масових заходів з не більше як 1 особою на 5 кв. м.; заповненість кінотеатрів і театрів не більше, ніж на 50%; перевезення пасажирів у громадському транспорті лише на сидячих місцях.

У жовтій зоні до попередніх обмежень додадуться обмеження на відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди літнього віку.

Помаранчева зона – до згаданих обмежень додадуть припинення діяльності закладів розміщення, крім готелів, обмеження діяльності розважальних закладів і закладів харчування у нічний час, діяльності спортзалів, фітнес-залів, дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, а також обмеження для масових заходів – 1 людина на 20 кв м і не більше 100 осіб.

Червона зона – це заборона роботи громадського транспорту, відвідування закладів освіти, закриття ресторанів, ТРЦ тощо.

За словами Степанова, перехід у ту чи іншу зону визначатимуть, якщо є перевищення показників 5 днів поспіль. Повернутися назад – у попередню зону – можливо, якщо три дні поспіль ситуація тримається на рівні, встановленому для більш легкої зони.

Глава управління Держспоживслужби в Києві Олег Рубан розповів в коментарі РБК-Україна,що Київ потрапив у “зелену” зону карантину тому, що епідемічна ситуація в столиці визначається не так, як по всій країні.

З його слів, розрахунки з епідемічної ситуації в Києві здійснюються на підставі постанови Кабінету міністрів, за винятком “осередкових” випадків.

“Якщо ми подивимося показники Кабінету міністрів, то вони (показники Києва – ред.) перебувають в межах жовтої зони, але якщо виключити “осередкові” випадки – спалахи в гуртожитках та інших установах, то місто Київ потрапляє в зелену зону”, – зазначив Рубан.

За рішенням комісії, червоний рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 буде встановлений з понеділка у місті Луцьк, місті Тернопіль і в Чернівецькій області в Кіцманському районі. Помаранчевий рівень встановлений у Волинській області у Луцькому та Любешівському районах, в Івано-Франківській – у місті Івано-Франківськ та Тисменицькому районі, у Львівській – у місті Львів, Миколаївському, Перемишлянському та Пустомитівському районах, у Тернопільській – у місті Бережани та Бучацькому районі.

Степанов пояснив, що показники по областях будуть аналізувати щоп’ятниці. А нові зони на основі цих показників вводитимуться з понеділка.

Нагадаємо, днями відбувся спалах коронавірусу в гуртожитку Інституту спеціального зв’язку та захисту інформаці Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського, де зафіксували понад сотню заражених. Через це ряд ЗМІ повідомляли, що Київ може ввійти в помаранчеву зону.

Фото: скріншот інтерактивної карти