У Міністерстві соціальної політики переконують, що реформа системи медико-соціальних експертних комісій не завадить виплаті пенсій з інвалідності.

КИЇВ24
Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович. Фото: Сєвєродонецька МВА.

Про це повідомила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

За її словами, в соціальних мережах почали поширювати некоректну інформацію, що створює негативне враження щодо реформи МСЕК та системи соціальної підтримки людей, які отримали інвалідність.

Вона зазначила, що всі громадяни, яким призначено пенсії з інвалідності, будуть отримувати виплати після вищезгаданої реформи.

Жодні виплати чи гарантії всім громадянам, які їх отримують на законних підставах, не буде зменшено, — наголошує посадовиця.

Як підкреслила урядовиця, реформа покликана посилити підтримку тих, хто отримав травмування чи шкоду здоровʼю; пришвидшити надання такої підтримки; зменшити бюрократію, а також зробити систему підтримки під час та після хвороби чи травмування зрозумілою, простою і зручною для громадян.

Скандали із МСЕК в Україні

3 та 4 жовтня 2024 року правоохоронці провели низку обшуків у службових кабінетах і за місцем проживання очільниці Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи та її близьких родичів. У посадовиці було виявлено 137 мільйонів гривень, низку підроблених медичних документів, списки ухилянтів із прізвищами та фіктивними діагнозами. Жінка намагалась позбутися частини грошей, викинувши дві сумки з пів мільйоном доларів через вікно.

Зокрема родина посадовиці медико-соціальної експертизи володіє 30 об’єктами нерухомості в Хмельницькому, Львові та Києві, 9 елітними автівками, корпоративними правами на 48 млн грн, нерухомим майном в Австрії, Іспанії та Туреччині тощо.

16 жовтня 2024 стало відомо про те, що Крупа, ймовірно, оформила інвалідність для 50 місцевих прокурорів на чолі з обласним прокурором. Через це генеральний прокурор України Андрій Костін підписав наказ про проведення службового розслідування. 17 жовтня 2024 керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник подав заяву на звільнення. 22 жовтня у відставку пішов генпрокурор Андрій Костін.

Станом на 22 жовтня 2024 підозри вже отримали 64 посадовці медико-соціальних експертних комісій. Також в Україні скасували понад 4 тисячі висновків про інвалідність. Серед іншого, СБУ викрила і припинила діяльність 8 організованих злочинних угруповань, до яких входили представники МСЕК у Харківській, Миколаївській, Закарпатській та Рівненській областях.

Вже до 31 грудня 2024 в Україні припинять свою роботу усі медико-соціальні експертні комісії. Відповідне рішення своїм указом ухвалив президент України Володимир Зеленський 22 жовтня 2024 року.

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

Погода
Більше новин