Рейтинг найбагатших сімей світу за версією агентства Bloomberg очолила правляча династія ОАЕ Аль Нахайян. Її статки оцінюються в $305 мільярдів.

Родина Аль Нахайян десятиліттями керувала територією, яку зараз займає ОАЕ. Правитель Абу-Дабі шейх Мохаммед бен Заїд Аль Нахайян є чинним президентом країни, а члени його сім’ї обіймають посади як в уряді, так і в приватному секторі.

Упродовж останніх чотирьох років акції компанії International Holding Co., що її контролює королівська сім’я, зросли майже на 7 000%.

На другому місці рейтингу опинилася родина засновника мережі магазинів Walmart Сема Волтона ($259,7 млрд). За останній фінансовий рік дохід компанії, яка має понад 10,5 тисячі магазинів по всьому світу, становив $611,3 млрд.

Третій рядок зі статками $150,9 млрд зайняла родина Ермес, яка в шостому поколінні володіє французьким виробником товарів класу люкс Hermes. Родина Ермес володіє більш ніж двома третинами компанії Hermes.

За ними слідує сім’я власників компаній Mars — $141,9 млрд. П’ятірку найбагатших сімей світу замикає правляча династія шейхів та емірів у Катарі Аль Тані ($133 млрд) — сім’я з’явилася в цьому списку вперше.

Шосте місце посіла родина Кох ($127,3 млрд), якій належить друга за величиною приватна компанія США — Koch Industries.

Сьоме — правляча династія Саудівської Аравії Аль Сауд ($112 млрд).

Восьме — сім’я індійського мільярдера Мукеша Амбані ($89,9 млрд).

Дев’яте — сім’я Вертхаймер ($89,6 млрд), яка володіє контрольним пакетом акцій французького будинку Chanel.

Замикає десятку найбагатших сімей династія канадського медіамагната Роя Томсона ($71,1 млрд), засновника однієї з найбільших медіагруп світу Thomson Corporation.

Загалом до рейтингу Bloomberg увійшли 25 найбагатших сімей. Їхні сукупні статки за останній рік зросли на 43%, або на $1,5 трлн.