Серед найкращих місць для життя експатів, тобто людей, які тимчасово або на постійній основі мешкають в іншій країні, ніж де вони народжені, виховані або мають громадянство,  у 2024 році переважають міста Західної Європи, показав звітний рейтинг Mercer.

Київ посів 208 місце, піднявшись на чотири позиції проти минулого року.

Перше місце в рейтингу посів швейцарський Цюрих, відзначений за розвинену інфраструктуру, низький рівень злочинності, багате культурне життя та прихильність до сталого розвитку. Друге і третє місця посіли Відень та Женева відповідно.

У цьогорічному рейтингу Західна Європа зберігає домінування, а азійські міста залишаються менш представленими: Сингапур — єдине місто регіону в першій п’ятдесятці, посівши 30 місце. У Північній Америці найвище розташований Ванкувер, а в Південній Америці лідером залишається Монтевідео (92 місце).

Серед міст Близького Сходу найкращий результат у Дубая (83 місце), тоді як в Африці лідером залишається Порт-Луї (88 місце).

На нижніх сходинках рейтингу залишаються міста, які страждають від серйозних соціальних та економічних викликів, зокрема Хартум (Судан) і Багдад (Ірак).

Перші 10 міст із найвищою якістю життя:

  1. Цюрих, Швейцарія
  2. Відень, Австрія
  3. Женева, Швейцарія
  4. Копенгаген, Данія
  5. Окленд, Нова Зеландія
  6. Амстердам, Нідерланди
  7. Франкфурт, Німеччина
  8. Ванкувер, Канада
  9. Берн, Швейцарія
  10. Базель, Швейцарія

На протилежному боці списку опинилися міста, які зіштовхуються зі значними соціальними, економічними та політичними проблемами:

  • 241 місце: Хартум, Судан
  • 240 місце: Багдад, Ірак
  • 239 місце: Бангі, Центральноафриканська Республіка
  • 238 місце: Сана, Ємен
  • 237 місце: Порт-о-Пренс, Гаїті.

Рейтинг враховує 39 факторів, серед яких політична стабільність, рівень охорони здоров’я, освіти, житлові умови, рекреаційні можливості та безпека.

Довідка

Історично слово “експат” поширене у країнах Заходу і стосується загалом тих, хто мешкає поза західними країнами або у нерідній західній країні. Американець, який мешкає в Україні або Іспанії, буде названий експатріантом у США. Ще, як приклад, у 19-му сторіччі багато американців, які стали пізніше відомими, переїхали до Європи навчатися художнього мистецтва. Таким чином Генрі Джеймс вважається відомим письменником-експатріантом зі США, для якого Англія стала новою домівкою.