Серед найкращих місць для життя експатів, тобто людей, які тимчасово або на постійній основі мешкають в іншій країні, ніж де вони народжені, виховані або мають громадянство, у 2024 році переважають міста Західної Європи, показав звітний рейтинг Mercer.
Київ посів 208 місце, піднявшись на чотири позиції проти минулого року.
Перше місце в рейтингу посів швейцарський Цюрих, відзначений за розвинену інфраструктуру, низький рівень злочинності, багате культурне життя та прихильність до сталого розвитку. Друге і третє місця посіли Відень та Женева відповідно.
У цьогорічному рейтингу Західна Європа зберігає домінування, а азійські міста залишаються менш представленими: Сингапур — єдине місто регіону в першій п’ятдесятці, посівши 30 місце. У Північній Америці найвище розташований Ванкувер, а в Південній Америці лідером залишається Монтевідео (92 місце).
Серед міст Близького Сходу найкращий результат у Дубая (83 місце), тоді як в Африці лідером залишається Порт-Луї (88 місце).
На нижніх сходинках рейтингу залишаються міста, які страждають від серйозних соціальних та економічних викликів, зокрема Хартум (Судан) і Багдад (Ірак).
Перші 10 міст із найвищою якістю життя:
- Цюрих, Швейцарія
- Відень, Австрія
- Женева, Швейцарія
- Копенгаген, Данія
- Окленд, Нова Зеландія
- Амстердам, Нідерланди
- Франкфурт, Німеччина
- Ванкувер, Канада
- Берн, Швейцарія
- Базель, Швейцарія
На протилежному боці списку опинилися міста, які зіштовхуються зі значними соціальними, економічними та політичними проблемами:
- 241 місце: Хартум, Судан
- 240 місце: Багдад, Ірак
- 239 місце: Бангі, Центральноафриканська Республіка
- 238 місце: Сана, Ємен
- 237 місце: Порт-о-Пренс, Гаїті.
Рейтинг враховує 39 факторів, серед яких політична стабільність, рівень охорони здоров’я, освіти, житлові умови, рекреаційні можливості та безпека.
Довідка
Історично слово “експат” поширене у країнах Заходу і стосується загалом тих, хто мешкає поза західними країнами або у нерідній західній країні. Американець, який мешкає в Україні або Іспанії, буде названий експатріантом у США. Ще, як приклад, у 19-му сторіччі багато американців, які стали пізніше відомими, переїхали до Європи навчатися художнього мистецтва. Таким чином Генрі Джеймс вважається відомим письменником-експатріантом зі США, для якого Англія стала новою домівкою.