Про це повідомила заступниця начальника відділу метеопрогнозів Укргідрометцентру Наталія Голеня.

Для першої половини липня це досить незвично, оскільки у нас за кліматом найтепліша друга половина липня, а максимальні температури фіксувалися у першій половині серпня.

Як приклад, Голеня навела 2010 рік, коли найбільша спека була наприкінці липня – на початку серпня, а 12 серпня температура в Луганську піднялася до 42 градусів – найвище значення.

Якщо ми досягнемо у найближчі дні, субота-неділя та понеділок-вівторок, то до цього у нас максимальні значення були в серпні. Тепер ці значення будуть у середині липня. Ось у цьому унікальність.

Причиною спеки є те, що в Україну надходить тропічне повітря з півдня.

З Африки на Середземне море перекочувало, і до нас буде надходити найближчі три-п’ять діб повітряна маса з півночі Балкан, а на Балкани воно з Африки потрапляє.

За її словами, у денні години, коли малохмарна погода, іде інтенсивний прогрів. Саме тому температура повітря у післяобідні часи збільшується до 40 градусів.

Коли спаде спека

За прогнозом Укргідрометцентру, спека трохи спаде наступного тижня. Зниження температури з понеділка, 15 липня, очікується на заході України, з вівторка – на півночі. Однак на півдні та сході високі температури утримуватимуться до 18-20 липня. В Укргідрометцентрі уточнили, що за сьогоднішніми розрахунками, з заходу та північного заходу буде надходити більш прохолодне повітря, а температура в Києві може знизитися до 25-30 градусів, на півдні-сході – 30-35 градусів Синоптики також не виключають у цей час дощів.

Водночас в Укргідрометцентрі очікують ще однієї хвилі спеки в серпні.

“Літо ще не закінчилося”, – констатувала синоптик.

Раніше ми розповідали, що у липні 2024 року на нас очікує спекотна, але мінлива погода. Разом з рекордними температурами киянам варто не ховати далеко парасольки, адже можливі грози та шквали, а також зливи. Проте місяць обіцяє стати найспекотнішим у 2024 році.