Відтепер власники собак, повинні дотримуватися спеціальних правил вигулу тварин у громадських місцях. Про це повідомили  у ефірі «Київ. NewsRoom» на телеканалі «Київ».

У столичному парку Шевченка комунальники днями провели рейд. Як зазначають у КП “Київська міська лікарня ветмедицини”, реєстрація тварин тепер є обов’язковою для власників. А жетони про реєстрацію необхідно носити з собою під час прогулянки.

«Незалежно від породи від розміру, усі собаки повинні бути на повідку, намордники мають бути на тваринах, породи яких входять до списку потенційно небезпечних. Та необхідно обов’язково прибирати за своєю твариною», – зазначила Наталія Лещенко, начальник служби обліку та реєстрації тварин КП Київська міська лікарня ветмедицини.

Але нові правила відомі не всім власникам тварин. Під час рейдів поліції та КП “Київська міська лікарня ветмедицини” фахівці постійно зустрічають порушників нових правил, деякі порушують правила випадково, інші – свідомо. «Я не згоден з цими правилами. Особливо про те, що собака має бути обов’язково на повідку. Це не є як на мене обов’язковою умовою», – заявив Марко, власник пса Бендера.

За словами контролерів, собака без повідка та реєстрації найпоширеніше порушення кажуть контролери. В організації визнають, про правила поводження з домашніми тваринами у громадських місцях власники тварин навіть не проінформовані.

«Тому ми наразі проводимо рейди, пояснюємо, розяснюємо людям. Також ця інформація є на сайті КП “Київська міська лікарня ветмедицини”. Також ми будемо намагатися більше видавати це в рекламі, в соціальних мережах», – додала Ірина Кара, заступниця директора КП “Київська міська лікарня ветмедицини”.

Поки штрафи за порушення правил незначні, від 17 до 85 грн. Але через місяць будуть значно вищі, від 170 до 5100 грн з конфіскацією тварини у власника.

Фото: YouTube