Про таке нібито “виробництво” повідомляє видання Bulgarian Military. У ЦПД при РНБО спростували такі доводи.

Інформація про нібито розробку Росією нового ракетного комплексу «Іскандер» з дальністю польоту 1000 км є фейком. Очільник ЦПД Андрій Коваленко зазначив, що росіяни використовують видання, яке розповсюдило ці дані, для таки «вкидів» на англомовну аудиторію не вперше. Водночас наголосив, що опублікована інформація не відповідає дійсності.

Попереднього разу видання писало про здатність Росії виробляти 25 ракет «Орєшник» щомісяця, що є брехнею.

Тепер видання пише, що, мовляв, головна відмінність “Іскандер-1000” від попередньої версії — збільшена дальність польоту, що досягає 1 000 км. Це вдвічі більше, ніж у стандартних ракет “Іскандер-М”, що дає змогу вражати цілі значно далі, включно з об’єктами на території Європи. Збільшення дальності стало можливим завдяки вдосконаленому двигуну і збільшеній на 10-15% масі твердопаливного заряду.

Ракета буцімто зберегла конструктивну схожість з 9М723, але отримала нові системи наведення. Серед можливих оновлень:

  • Інерціальна навігаційна система (INS) з удосконаленими алгоритмами корекції, що підвищує точність удару.
  • Супутникова навігація (ГЛОНАСС/GPS), що забезпечує стійкість до перешкод і можливість коригування траєкторії на великій дальності.
  • Технологія TERCOM (Terrain Contour Matching), що дає змогу використовувати дані про рельєф місцевості для обходу систем ППО.
  • Радіолокаційне наведення на термінальній ділянці польоту, що підвищує ймовірність ураження рухомих або захищених цілей.
  • Засоби радіоелектронної протидії, що ускладнюють перехоплення ракети противником.

“Іскандер-1000” запускається з тих самих мобільних пускових установок 9П78-1, що і стандартні ракети сімейства “Іскандер”, що спрощує розгортання без необхідності модернізації інфраструктури.

Раніше стало відомо, що Китай став єдиним постачальником до Росії низки рідкісних металів для виробництва зброї.