Про це повідомляє постпред України при ООН Сергій Кислиця у мережі (Х).

Злочинний московський режим не дозволив Раді Безпеки ООН прийняти проект резолюції, який закликав усі держави запобігти гонці озброєнь, зокрема, ядерних у космосі.

Зазначається, що за документ, внесений Японією і Сполученими Штатами, проголосувало 13 членів Радбезу з 15 (США, Велика Британія, Франція, Алжир, Гаяна, Еквадор, Мозамбік, Сьєрра-Леоне, Мальта, Республіка Корея, Словенія, Швейцарія, Японія). Проти висловилася лише Росія, Китай – утримався.

Вашингтон звинуватив Москву в розробці протисупутникової ядерної зброї космічного базування, однак Росія це заперечує.

Постпред США при ООН Лінда Томас-Грінфілд наголосила, що голосування Росії проти проєкту документа може свідчити про те, що Москва щось приховує.

Якщо ви дотримуєтеся правил, то чому не підтримуєте резолюцію, яка їх підтверджує? Що ви можете приховувати?

Постпред додала, що “Китай продемонстрував, що він радше захищатиме Росію як свого молодшого партнера, ніж глобальний режим нерозповсюдження (ядерної зброї – ред.)”.

Що передбачає проєкт

У резолюції, авторами якої є США та Японії, підкреслюється, що країни “не повинні розробляти ядерну зброю чи будь-які інші види зброї масового знищення, призначені для розміщення на орбіті”.

Якщо пропозицію буде прийнято, це підтвердить очікування, що країни повинні “повністю виконувати” свої зобов’язання згідно з Договором про космос 1967 року, який забороняє розміщення ядерної зброї на орбіті.