Про це повідомляє Головне управління розвідки України.

Українська розвідка знайшла підтвердження того, що росіяни нехтують правилами безпеки та використовують дрони на ЗАЕС.

Відео з ворожого FPV-безпілотника отримали за допомогою засобів радіоелектронної розвідки.

Зазначається, що на кадрах є маркування UT4D.TT, що вказує, що безпілотник постачало Міноборони РФ.

Подробиці

Представник ГУР Андрій Черняк повідомив, що росіяни використовують території ЗАЕС для пусків дронів, оскільки українські війська не можуть завдавати вогню у відповідь у півторакілометровій зоні довкола станції.

Окрім того, відомо, що окупанти обладнали пускові майданчики для своїх безпілотників біля шостого реактора Запорізької АЕС.

Що відомо про ситуацію на окупованій ЗАЕС

Нагадаємо, найбільша в Європі АЕС була окупована росіянами у перші дні повномасштабного вторгнення. Тоді росіяни розмістили на території ЗАЕС військову техніку. За весь час окупації станція кілька разів вимикалася від енергосистем України.

У липні Росія перевела четвертий енергоблок ЗАЕС у стан “гарячий зупин”. Це є грубим порушенням вимог експлуатації.

Також стало відомо, що на 4 енергоблоці ЗАЕС стався інцидент із витоком води з першого контуру в другий. Унаслідок виведення 4-го енергоблока окупованої ЗАЕС у “гарячий” стан в порушення умов ліцензії та вимог “Енергоатому” стався інцидент із витоком води з першого контуру реактора в другий. Радіологічного викиду в довкілля не було.

Наприкінці вересня міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що російські окупанти можуть створити умови, які призведуть до ядерного інциденту вже після звільнення ЗАЕС. За словами Галущенка, ситуація довкола окупованої АЕС є досить напруженою і становить потенційну загрозу для ядерної безпеки не тільки України, але і всього європейського континенту.

14 листопада на ЗАЕС стався частковий блекаут. Як відомо, відбулося знеструмлення на шостому енергоблоці ЗАЕС. Запустились дизель-генератори й системи безпеки, які працювали протягом 90 хвилин.

Крім цього, тимчасово окупована російськими військами Запорізька АЕС цілий день перебувала на межі чергового блекауту 26 листопада. В цей час станція отримувала зовнішнє живлення від єдиної доступної резервної лінії електропередачі.