Про це повідомляє керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону.

Як пояснила Гуменюк, це викликано збиттям російського літака далекого радіолокаційного виявлення А-50.

Вони зараз намагаються максимально замістити собою той А-50, що «почив» непланово для росіян. Зараз активність ворожих розвідувальних дронів надзвичайно висока в нашій зоні відповідальності.

Зокрема Гуменюк повідомила, що протягом минулої доби вздовж лінії бойового зіткнення і на глибші регіони було зафіксовано понад сто дронів подібного типу.

Вони намагаються збирати ту інформацію, яку вже більше не передасть А-50. І саме через це ми бачимо неспецифічну активність тактичної авіації, яка більше тримається у віддаленій акваторії Чорного моря, також концентруючи свої зусилля на зборі відповідних оперативних даних.

Збиття російського А-50: деталі

Нагадаємо, українські захисники у п’ятницю, 23 лютого, знищили російський літак далекого радіолокаційного виявлення А-50. Він почав втрачати висоту поблизу міста Єйськ.

24 лютого стало відомо, що на борту збитого А-50  був екіпаж із 10 росіян. Вони всі загинули.

Літак А-50 має стратегічне значення для армії РФ — це буквально «очі російської авіації». Чи зможуть поставити заміну пошкодженому борту і яка загальна кількість таких «летючих радарів» — з’ясовуємо у нашому воєнному блозі.