Про це під час конференції 12 вересня заявили директор УкрГМІ ДСНС Володимир Осадчий і директор Інституту гідробіології НАН України Сергій Афанасьєв.

Зазначається, що обсяг забрудненої води вдалося оцінити за допомогою супутникових знімків. Ця маса за кілька годин змогла знищити весь розчинений кисень у річці, що викликало мор риби.

Однак нині забруднення менш концентроване. А до Київщини взагалі може дійти у ще меншому обсязі.

«У водах Сейму, в точках, де почався рух забруднення територією України, вміст розчиненого кисню досяг норми – 4 міліграми на дециметр кубічний. Мор риби не фіксується. У Десні забруднення сповільнилося, фіксується точково та має неоднорідний характер», – розповіла про поточну ситуацію заступниця міністра захисту довкілля Олена Крамаренко.

Забруднення Десни та Сейму – що відомо

Нагадаємо, 28 серпня у затоці річки Десна на Київщині виявили небезпечні отруйні речовини. Вони стікали по течії з російського кордону.

А 30 серпня перший заступник міністра захисту довкілля Олександр Краснолуцький розповів, що річку Сейм могли забруднити речовини, які потрапили з Росії. У Міндовкіллі вжили низку заходів, щоб забруднена вода не дісталася великих міст України, зокрема Києва.

Крім того, 10 вересня експерт мережі захисту національних інтересів “АНТС” та еколог Олег Листопад в ефірі КИЇВ24 розповів, що викид забруднення у Десну відбувся з цукрового заводу у селищі Тьоткіному Курської області. Пізніше цього ж дня, цю версію підтвердив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Генеральний директор ПрАТ “АК “Київводоканал” Олег Лисюк повідомив, що Київ має декілька джерел для постачання питної води, а також великі запаси.