Місто Ірпінь на Київщині перебувало у ворожій окупації понад три тижні.

Про це повідомила Національна поліція.

У повідомленні зазначили, що для належного збору доказів і розслідування воєнних злочинів була створена міжвідомча слідча група. До її складу увійшли слідчі Національної поліції України та Державного бюро розслідувань.

Поліцейські провели ексгумацію загиблих внаслідок збройної агресії, 269 тіл направили на судово-медичну експертизу. Крім того, правоохоронці здійснили понад 7000 оглядів пошкоджених та зруйнованих об’єктів житлового фонду та цивільної інфраструктури, а також 451 огляд місць подій для встановлення обставин вчинення кримінальних правопорушень.

На цей час допитано 987 потерпілих і 510 свідків та очевидців подій, які відбувалися під час окупації.  У межах розслідування призначено 463 судові експертизи. З використанням технології MAXAR проводиться аналіз фотознімків окупованого Ірпеня з космосу. Уся ця робота проводиться для притягнення до відповідальності військовослужбовців окупаційних сил.

Також у Нацполіції підкреслили, що не менш важливим є і виявлення та документування таких правопорушень, як колабораційна діяльність, мародерство, коригування ворожих обстрілів тощо. Тож у фокусі перебувають і місцеві жителі, котрі співпрацювали з окупантами.

Фото: Фейсбук