Про це повідомило джерело LIGA.net у силах безпеки та оборони.

Першими про збиття літака написали російські військкори. Вони повідомляли, що А-50 був знищений «дружнім вогнем», а також публікували відео, як стверджується, з місця подій.

Джерело LIGA.net підтвердило інформацію про збиття цього літака та повідомило про спільну операцію ГУР та ПС.

Інших подробиць щодо знищення літака наразі немає.

Знищення А-50 та Іл-22: що відомо

Нагадаємо, що вранці 14 січня у мережі з’явилася інформація, що українські військові, ймовірно, збили російський рідкісний літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50 над акваторією Азовського моря. Окрім того, їм вдалося підбити повітряний командний пункт Іл-22.

За даними експерта з питань авіації Анатолія Храпчинського, у Росії залишилося близько шести літаків А-50 та ІЛ-76, які використовуються для радіолокаційного виявлення та управління. Втрати цих літаків у ході війни з Україною є серйозною проблемою для російської армії.

Згодом стало відомо, що Збройні сили України все-таки знищили літак А-50, але повітряний командний пункт Іл-22 вцілів, хоча й не підлягає відновленню.

Що це за літаки

А-50 – літак далекого радіолокаційного виявлення та управління, створений на базі військово-транспортного літака Іл-76. За часів СРСР літак повинен був стати аналогом західних літаків AWACS. А-50 – у буквальному сенсі «очі» російських військових, оскільки він здійснює розвідку, дає цілевказівки російським винищувачам та наводить ракети. Вартість одного літака понад 330 млн доларів США.

Іл-22М – повітряний захищений пункт керування, а також літак радіотехнічної розвідки, який створений за часів СРСР на базі пасажирського літака дальньої авіації Іл-18. На початку вторгнення російські терористи мали 12 таких літаків (із 33, виготовлених за часів СРСР). Один з Іл-22М був збитий «вагнерівцями» під час заколоту Пригожина у червні 2023 року.

Обидві моделі літаків станом на 2024 рік в Росії вже не виготовляються.