Про це повідомляє “Європейська правда”.

Каллас під час слухань у Європарламенті щодо її кандидатури заявила, що бачить два головні пріоритети на своїй посаді – війну РФ проти України і війну на Близькому Сході.

“Перемога України – це пріоритет для усіх нас… Ми маємо продовжувати працювати сьогодні, завтра і стільки, скільки буде треба, та надавати Україні стільки військової, фінансової та гуманітарної допомоги, скільки буде необхідно. І це має супроводжуватися чітким шляхом для України до членства у ЄС“, – сказала Кая Каллас.

Вона наголосила, що Європа, підтримуючи Україну, захищає свою безпеку і принципи, на яких заснований ЄС, а також міжнародний правопорядок.

Каллас також акцентувала, що розширення ЄС – це процес, від якого виграє і сам Євросоюз, і країни, які рухаються до членства.

“У наступні п’ять років нам потрібні конкретні результати у цьому питанні. Я буду тісно співпрацювати з єврокомісаром з питань розширення для досягнення цієї мети”, – зазначила Каллас.

Також вона зупинилася на питаннях енергетичної та економічної безпеки ЄС.

“Ми не маємо допустити, щоб Росія, Іран, Північна Корея виробляли більше обладнання і боєприпасів, ніж вся євроатлантична спільнота. Ми повинні більше інвестувати в оборону і брати на себе більшу відповідальність. У нас є ресурси, щоб виробляти більше… Сильніша Європа означатиме сильніший НАТО”, – наголосила Каллас.

Вона також наголосила, що Китай має понести більшу відповідальність за підтримку Росії у війні проти України. Каллас зазначила, що за останні роки політика Китаю змінилася, і тепер це “конкурент і системний противник” ЄС. Вона наголосила, що європейським країнам слід знизити рівень взаємодії з Пекіном.

При цьому, Каллас додала, що  без підтримки Китаю Росії буде важко підтримувати свою агресію проти України.

“Тому Китай також має відчути зростання ціни своєї політики”, – заявила Каллас.

Нагадаємо, у разі призначення Кая Каллас буде також віцепрезиденткою Єврокомісії – ця посада поєднується з функціями головного дипломата ЄС.

12 листопада буде останнім днем слухань кандидатів у єврокомісари на комітетах.