Про це він повідомив під час оперативної наради з членами уряду, повідомляють російські медіа.
Путін стверджує, що українська делегація свого часу парафувала ці домовленості, тому, на його думку, «їх усе влаштовувало».
«Не бачу підстав відходити від цих домовленостей з нашого боку», — заявив глава Кремля.
Він додав, що переговори мають базуватися на досягнутих у Стамбулі домовленостях, модальностях, що обговорювалися в Анкориджі, та принципах, викладених ним кілька років тому під час виступу в Міністерстві закордонних справ РФ.
Окрім того, російський правитель прокоментував поточну ситуацію, заявивши, що «київський режим» намагається створити враження сильних позицій, проте, на його думку, «реалії на полі бою виглядають зовсім інакше». Він також зазначив, що російські підрозділи нібито щодня просуваються вперед.
Стамбульські вимоги РФ
За даними медіа, під час перемовин у Стамбулі в 2022 році російська сторона висувала вимоги щодо виключення представників США з переговорного процесу та озвучувала низку інших умов. Зокрема, голова російської делегації Владімір Медінскій тоді заявляв про готовність до тривалого конфлікту, порівнюючи його з війною зі Швецією, та погрожував захопленням Сумської і Харківської областей.
Пізніше, згідно з повідомленням Bloomberg із посиланням на обізнані джерела, під час закритої зустрічі в Стамбулі 16 травня представники РФ озвучили умови припинення вогню, серед яких були відмова України від територій та претензій на репарації.
Лист до Путіна
На початку червня президент України Володимир Зеленський надіслав листа до Кремля, у якому запропонував особисту двосторонню зустріч для завершення війни та висловив думку, що до переговорів необхідно залучити Європу та США. Дональд Трамп, зі свого боку, висловився на підтримку можливості проведення двосторонньої зустрічі лідерів України та Росії. Водночас після ознайомлення з листом українського лідера Путін заявив, що не бачить сенсу у проведенні такої зустрічі.





























