Про це йдеться у пресрелізі, який опубліковано на сайті Міністерства закордонних справ Швейцарії.

У швейцарському зовнішньополітичному відомстві зазначили, що на Глобальний саміт миру було запрошено понад 160 делегацій з усього світу. Засідання ґрунтуватиметься на дискусіях довкола української “формули миру” та інших пропозиціях. Мета цьогорічного заходу — надихнути майбутній мирний процес. Щоб досягти цього, саміт має намір:

  • забезпечити платформу для діалогу щодо шляхів досягнення всеосяжного, справедливого та міцного миру для України на основі міжнародного права та Статуту ООН;
  • сприяти спільному розумінню можливої ​​структури для досягнення цієї мети;
  • спільно визначити дорожню карту щодо того, як залучити обидві сторони до майбутнього мирного процесу.

Водночас у МЗС Швейцарії зазначають, що Росія на даному етапі не запрошена.

“Швейцарія завжди виявляла відкритість щодо запрошення Росії на цей саміт. Однак влада РФ неодноразово і також публічно заявляла, що не зацікавлена ​​брати участь у цьому першому саміті. Швейцарія переконана, що Росія повинна бути залучена до цього процесу. Мирний процес без РФ — немислимий”, — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Президент Володимир Зеленський сьогодні 2 травня підтвердив, що перший саміт відбудеться 15-16 червня у швейцарському Бургенштоку, неподалік Люцерна — без РФ. «Саміт стане платформою для обговорення шляхів досягнення всеосяжного, справедливого й тривалого миру для України відповідно до Статуту ООН і норм міжнародного права. Усі держави, запрошені на саміт, продемонстрували свою відданість цим принципам», — наголосив Зеленський.