Про це заявив представник ГУР Міноборони генерал-майор Вадим Скібіцький, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Збільшення чисельності та нові компоненти

“Це майже на 100 тисяч більше, ніж було на початку повномасштабного вторгнення”, – зазначив Скібіцький. Він також додав, що з’явилися нові компоненти російського угруповання, яких не було раніше.

“На тимчасово окупованих територіях розгорнуто угруповання військ росгвардії, яке налічує майже 33 тисячі військовослужбовців”, – розповів генерал-майор.

Прикриття кордону та ізолювання Чорноморського флоту

Окрім цього, Росія створила угруповання для прикриття державного кордону на території Бєлгородської, Курської та Брянської областей. Його чисельність становить близько 30 тисяч військовослужбовців.

“Це пов’язано з тим, що Україна буде проводити більш активні, відповідні дії на території РФ”, – вважає Скібіцький.

Важливою зміною за два роки стало ізолювання Чорноморського флоту. Всі основні бойові кораблі РФ перебувають у Новоросійську.

“Це дало нам можливість відновити роботу морського коридору”, – наголосив представник ГУР.

Загострення на фронті

Нагадаємо, українські сили вийшли з Авдіївки, зайнявши вигідніші позиції далі від міста. Командувач Таврійського напрямку повідомив, що деяка кількість українських бійців потрапила у полон.

Окупаційні війська намагаються “взяти” Авдіївку з осені 2023 року. У лютому ситуація на цьому напрямку стала критичною. Бійців третьої штурмової бригади передислокували в район Авдіївки для посилення української оборони.