Про це заявив очільник Служби розвідки при Міністерстві оборони Норвегії віцеадмірал Нільс Андреас Стенсенс в інтерв’ю норвезькому телеканалу TV2.

Він назвав російсько-українську війну «першою світовою війною в кольорі».

За його словами, обидві сторони мають укріплені позиції, наступальні операції обмежені й не призводять до суттєвих змін, важливу роль грає артилерія.

При цьому Україна не здатна сама виробляти необхідну зброю та «повністю залежить від матеріальної підтримки Заходу», водночас значна частина західної техніки, яку вона вже отримала, була «втрачена або використана», каже голова розвідки Норвегії.

Він також зауважив, що Росія «перебуває в процесі отримання військової переваги» і вже здатна збільшити виробництво боєприпасів і високоточної зброї дальньої дії.

Стенсенс перерахував кілька заходів, де РФ досягла успіху: Росія зможе призвати приблизно втричі більше людей, ніж Україна; Москва справляється із західними санкціями краще, ніж очікувалося; а виробництво російських озброєнь відбувається вищими темпами.

Ми бачимо, що Росії знадобиться менше часу на відновлення після війни, ніж ми оцінювали минулого року, — каже голова норвезької Служби розвідки.

У зв’язку з цим Стенсенс закликає Європу готуватись «до більших змін і більш непередбачуваної ситуації».

Зокрема того, що Росія «буде використовувати всі свої інструменти, щоб спробувати вплинути на Захід».