Про це заявив прессекретар Владіміра Путіна Дмітрій Пєсков.
“Ні, це не так, це не відповідає дійсності. Наша позиція щодо того, що просування військової інфраструктури НАТО протягом кількох, скоро майже десяток хвиль у бік наших кордонів викликає наше занепокоєння. Ця наша позиція всім добре відома, вона ні для кого не є секретом”, — сказав Пєсков.
Він також додав, що поки немає конкретної інформації щодо зустрічі президента Володимира Путіна з президентом Дональдом Трампом, але «є розуміння необхідності цієї зустрічі, яке було констатовано під час зустрічі російської та американської делегацій в Ер-Ріяді».
За його словами, для максимальної результативності переговорів потрібна детальна підготовка
Пєсков додав, що Москва не вважає, що нова адміністрація США на чолі з Дональдом Трампом висловлює «проросійську та антиукраїнську» позицію.
Нагадаємо, російський диктатор наполягав на виведенні американських військ із усіх країн НАТО, які увійшли до альянсу після 1990 року. У Європі побоюються, що президент США Дональд Трамп може пристати на цю вимогу.
Як пише Bild, європейські спецслужби оцінюють ймовірність такого розвитку подій як високу. Військові експерти попереджають, що виведення військ США зі Східної Європи може призвести до різкого погіршення ситуації в регіоні. Російська армія може спробувати вдертися до країн Балтії, а також спровокувати воєнний конфлікт із Польщею.
Побоювання поділяють і влада Італії. У Римі стурбовані ймовірністю виведення американських військ із Косова, що може дестабілізувати обстановку на Балканах. Німецькі дипломати також вважають такий сценарій «цілком реалістичним».