Про це повідомляє Офіс генерального прокурора.

Ззаначається, що Київський апеляційний суд задовольнив апеляційну скаргу прокурорів та дозволив спеціальне досудове розслідування стосовно колишнього начальника Головного управління Міністерства внутрішніх справ у Києві.

“Екскерівник київської міліції підозрюється у вчиненні з 18 по 20 лютого 2014 року у складі злочинного угруповання, до якого входили колишній Президент та ряд керівників правоохоронних органів, незаконного перешкоджання проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій, перевищення влади та службових повноважень, що призвело до настання тяжких наслідків, умисних вбивств та замахів на умисні вбивства, умисного завдання тяжких тілесних ушкоджень, а також терористичного акту”, – зазначається у повідомленні Офісу генпрокурора.

За даними слідства, підозрюваний переховується в Росії та на тимчасово окупованій території  Криму. У 2017 році Генеральна прокуратура РФ відмовила на запит Генпрокуратури України щодо затримання та арешту підозрюваного, оскільки він отримав російське громадянство.

Наразі зазначене рішення суду надасть право стороні обвинувачення на проведення досудового розслідування стосовно підозрюваного за його відсутності (in absentia). Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими Державного бюро розслідувань“, – додали в Офісі генпрокурора.

Зазначимо, наступного дня після силового розгону “Беркутом” Майдану вночі 30 листопада 2013 року відповідальність за наказ “Беркуту” взяв на себе начальник ГУМВС України в Києві Валерій Коряк. Тоді у прес-службі управління МВС у Києві заявили, що силовий розгін мітингувальників було проведено, “аби забезпечити безперешкодний проїзд техніки для подальших робіт з підготовки до Новорічних свят”.
Представники департаменту благоустрою КМДА звернулися до силовиків із проханням забезпечити безперешкодний проїзд техніки для подальших робіт на Майдані Незалежності“, – йшлося у повідомленні.
Нагадаємо, у Києві з 16 по 23 лютого відзначають День Героїв Небесної Сотні. Програму складають виставки, покази фільмів, екскурсії, презентації приурочених цьому дню відео та видань, поминальні заходи та всеукраїнська інформаційна кампанія.
Фото: Вікіпедія