1 жовтня в Україні запрацював Service – платформа дивних послуг, на якій кожен бажаючий може запропонувати дивну послугу, пройти невеличку модерацію і чекати на своїх клієнтів. Про це йшлось в ефірі програми Київ.Newsroom на телеканалі Київ. 

За словами організаторки проєкту, навколо неї завжди було багато талановитих людей, але вони не могли реалізувати свої здібності у грошовій сфері. «На ідею проекту мене надихнув концепт соціальної скульптури Бойса і його ідея, що кожна людина – художник. У моїй кураторській практиці мене цікавить створення ситуацій досвіду і взаємодії. Я розглядаю мистецтво як простір експерименту (в тому числі соціального), де можна випробовувати будь-які мрії, фантазії і утопічні моделі», – зазначила Леся Кульчинська. 

Початково Service був розрахований на художників, які б за допомогою сайту ділилися своїми химерними пропозиціями. Але поступово організатори розширили аудиторію надавачів послуг до всіх охочих. Зараз на сайті вже можна замовити трансляцію світанку з 12 поверху, прогулянку Києвом із заплющеними очима, каліграфічний розпис тіла, вишивку вашим волоссям, читання замовнику перед сном, живопис на нігтях, розпис кришечок консервації – та багато, багато іншого.

Цінова політика послуг також різна, від 100 гривень до 500 доларів і навіть вище. «Але насправді в кожному окремому випадку можна домовлятися з художником, тому мені здається, що це все залежить від конкретної ситуації взаємодії між автором і клієнтом», – розказує організатор. Платформа не бере жодного відсотка від продажу послуги. Але у майбутньому, Леся Кульчинська планує ввести оплату через сайт, оформити платформу за законодавством і тоді Service почне брати відсоток, а клієнти будуть більш захищені юридично.

Авторка проєкту ділиться, що усі послуги, перелічені на веб-сайті, унікальні, оскільки унікальними є люди, які їх пропонують. «Ці послуги стають самі по собі твором мистецтва,їх можна  прийняти тільки такими, як вони є, тільки повністю та без вагань, довірившись», – говорить авторка.

Проєкт реалізується  в рамках транснаціонального проєкту “Beuys on/off”, у співпраці з  Goethe-Institut в Україні.

Фото: srvc.website