Про це повідомив Офіс генерального прокурора.

Усім сімом причетним повідомили про підозру в порушенні законів та звичаїв війни, поєднаних з умисним вбивством (ч. 1 та ч. 2 ст. 438 КК України), за що винуватцям загрожує довічне увʼязнення.

Деталі справи

За даними слідства, підозрювані воювали в різних підрозділах 234 десантно-штурмового полку 76 десантно-штурмової дивізії повітряно-десантних військ — а саме у 2-й самохідній артилерійській групі, 3-ї парашутно-десантної роти 1-ї батальйонно-тактичної групи та 4-ї десантно-штурмової роти 2-ї батальйонно-тактичної групи.

Підозру оголосили командиру 2-ї самохідної-артилерійської групи, старшині батареї та старшому стрільцю батареї. Вони обшукали місцевого чоловіка, а після перевірки його телефона побили. За наказом командира стрілець-сапер зв’язав потерпілому руки і розстріляв. Причиною стала «проукраїнська інформація» на телефоні, заявили в прокуратурі.

Ще один підозрюваний — командир взводу 3-ї парашутно-десантної роти 1-ї батальйонно-тактичної групи — перевірив телефон місцевого жителя і застрелив його сімома пострілами.

Ідентифікували росіян, які вбили людей на блокпості

Також було ідентифіковано окупантів, що розстріляли людей на блокпості. Рядовий 3-ї парашутно-десантної роти 1-ї батальйонно-тактичної групи з іншими військовослужбовцями зупинив цивільну автівку, після чого зробив постріл у вікно дверцят водія. Він витягнув цивільного із салону і кинув на дорогу. Згодом рядовий спільно із заступником командира бойової машини розстріляли чоловіка.

На іншому блокпості навідник 4-ї десантно-штурмової роти 2-ї батальйонно-тактичної групи вбив господаря будинку двома пострілами з автомата. Також встановлена причетність цього військового до вбивства іншого цивільного.

Раніше ми повідомляли про ще один воєнний злочин російської армії – у соцмережах з’явилося відео розстрілу військовополонених під Роботиним на Запорізькому напрямку. На кадрах видно, як російські солдати заганяють українських військовополонених у траншею, щоб потім вчинити розправу над ними.