Вибір новообраним президентом Дональдом Трампом Тулсі Габбард на посаду керівника розвідки США сколихнув Центральну службу безпеки США, посиливши занепокоєння щодо того, що розвідувальна спільнота ставатиме все більш політизованою, пише Reuters.

Висунення Трампом Геббард, колишньої конгресменки-демократки, якій бракує глибокого досвіду роботи в розвідці та яку вважають прихильною до Росії, вказують на те, що він, можливо, віддає перевагу особистій відданості над компетентністю.

Серед ризиків, передає видання зі слів фахівців, це те, що головні радники можуть надати новому президенту викривлене уявлення про глобальні загрози, і те, що іноземні союзники можуть неохоче ділитися важливою інформацією.

“Наші друзі спостерігають за тим, що відбувається, так само уважно, як і наші вороги, і задаються питанням, що все це значить для провідного гравця в галузі збирання та аналізу глобальних розвідданих”, – сказав один із колишніх співробітників американської розвідки, який працював у деяких гарячих точках світу.

Тим часом одне із джерел на Заході повідомило, що після вступу Трампа на посаду в січні може відбутися початкове уповільнення обміну розвідданими, що потенційно може вплинути на “П’ять очей” – розвідувальний альянс у складі США, Великої Британії, Канади, Австралії та Нової Зеландії.

Своєю чергою кандидат Трампа на посаду держсекретаря Марко Рубіо захистив номінацію Габбард, назвавши її “революційним вибором, який має шанс дійсно здійснити позитивні зміни”.

Щоб стати директором національної розвідки, Габбард має бути затверджена більшістю зі 100 членів Сенату США, де вона може зіткнутися зі спротивом, резюмує агентство.

Габбард скандально відома тим, що зустрічалась із сирійським диктатором Башаром Асадом, критикувала ліквідацію іранського генерала Касема Сулеймані, а також називала політику США щодо України “другим Афганістаном”.