Про це стало відомо із Instagram-профілю «Наша Воздвиженка».

«Вже не один рік триває боротьба з нахалзабудовниками, які нещадно паплюжать наш Старий Поділ. Тож ми написали відкритого листа до нашого мера Віталія Кличка та іншим майбутнім кандидатам у мери Києва. Маємо надію, що нам вдасться врятувати обличчя Старого Подолу», – йдеться у повідомленні активістів.

 

«У 2014 році ми зіткнулися зі свавільною забудовою нашого району компаніями Максима Микитась, а саме будівництвом ЖК «Поділ Град». Замість об’єктів соціальної інфраструктури і замість паркінгу мешканці Воздвиженки вже отримали висотну забудову, що порушує купу законодавчих і будівельних норм. Наприклад, згідно з висновком МНС України, цей об’єкт є пожежонебезпечним, оскільки будівельні матеріали НЕ є стійкими до вогню, а відстань між об’єктами не дозволяє проїхати пожежній машині»,  – скаржаться місцеві жителі.

Через щільні забудови і велику кількість авто уже зараз потрапити на Воздвиженку в годину пік неможливо.

«Забудовник збрехав нам, що нібито побудує додатковий виїзд із Воздвиженки. Цей виїзд навіть не був запроектований. У 2017 до проблемної забудови «Поділ Град» додався ще й проект «Поділ Град Вінтаж». У 2018 жителі Воздвиженки і історичного Подолу почали протистояти незаконним спробам забудовника спочатку компаній Максима Микитась, а потім «Едельбург девеломпент» побудувати черговий багатоповерховий житловий комплекс за адресою Вознесенський узвіз, 28-30. Цей житловий комплекс зводиться з порушеннями будівельного законодавства і санітарних норм і правил, про що існують Численні рішення компетентних органів, які, на жаль, не виконуються», – йдеться у відкритому листі.

Облаштовувати прибудинкові території на Воздвиженці люди також змушені були самі.

З метою захисту своїх інтересів мешканці мікрорайону творили орган самоорганізації населення вуличний комітет «Воздвиженка».

«Нас не лякають псевдо-акції на підтримку будівництва ЖК «Поділ Град Вінтаж» і фейкові звинувачення в рейдерстві. Для того, щоб переконатися, де правда, ми просто запрошуємо вас вивчити ситуацію самостійно і відвідати наш район. Тут ще можна створити відносно  комфортні умови для киян і зберегти дух історичного Подолу, але можна і отримати чергову пам’ятку будівельного безладу і свавілля в Києві початку двохтисячних років. Вибір за нами і Вами!», – звернулися кияни до мера і майбутній кандидатів на цей пост.

Фото: скріншот з Instagram, pixabay.com