Про це заявив радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван в інтерв’ю PBS News.
У Саллівана запитали, чи він вірить, що щось з того, що США могли зробити раніше, змінило б нинішню ситуацію на фронті. У відповідь на це радник Байдена нагадав, що Україна отримала від США танки, а також схвалення на передачу винищувачів F-16, систем HIMARS і Patriot.
«Справа не в минулому. Сьогодні Україна опинилася в складнішому становищі на полі бою, що свідчить про те, що немає прямої лінії між цими системами озброєнь і тим, як вона діє на полі бою. Де найпряміший зв’язок між українськими досягненнями і внесками? Вона пролягає через мобілізацію і людські ресурси», – сказав він.
За його словами, жодна система озброєнь не може змінити ситуацію в цій битві, оскільки йдеться про людські ресурси.
«Чи побачили ми помітну різницю відтоді, як ми надали танки Україні, з погляду поля бою? Так само і з винищувачами F-16, чи бачимо ми помітну різницю? Ми вважаємо, що жодна система озброєнь не може змінити ситуацію в цій битві. Йдеться про людські ресурси. І, на нашу думку, Україна повинна зробити більше, щоб зміцнити свої позиції з погляду кількості сил, які вона має на лінії фронту. Йдеться про боєприпаси і про всі інші речі, які складають національну силу країни, її моральний дух, згуртованість, промислову базу», – додав він.
Додамо, що таку саму думку висловив державний секретар США Ентоні Блінкен після зустрічі з міністрами закордонних справ країн-членів НАТО в Брюсселі.
«Україна має прийняти важкі рішення щодо подальшої мобілізації, але це необхідні рішення. Ми прагнемо переконатися, що вони (мобілізовані) мають підготовку та необхідне обладнання», – сказав на брифінгу Блінкен після зустрічі з міністрами закордонних справ країн-членів НАТО в Брюсселі.
За його словами, це критично важливо, «тому що навіть з грошима, навіть з боєприпасами, на фронті мають бути люди, щоб протистояти російській агресії».
Раніше президент Володимир Зеленський неодноразово заявляв, що не всі партнери оперативно передають Україні обіцяну зброю. В інтерв’ю Українському радіо він заявив, що Україна отримала половину від обіцяної допомоги США.
«Щодо допомоги. Безумовно, ми вдячні двопартійній підтримці. І демократи, і республіканці загалом проголосували 175 чи 177 мільярдів доларів США тієї чи іншої допомоги. Якби ви мене запитали, скільки ми з цього отримали — я б в деталі не пішов би, тільки сказав: половину ми не отримали. Це важливий елемент, коли говоримо, як і хто нам допомагає. Я до того, що Європа допомогла не менше», – розповів він.
В інтерв’ю британському телеканалу Sky News, Зеленський повідомив, що Україна просила оснастити 10 військових бригад для протистояння російській агресії, проте Захід повністю укомплектував лише дві з половиною бригади.
“Вони (партнери – ред.) говорять про мобілізацію, але реальна проблема з 10 бригадами, які наші партнери не оснастили, я дуже просив їх понад рік тому, що нам потрібно оснастити ці бригади. Ми ухвалили це рішення зі Сполученими Штатами і з європейськими союзниками, і на сьогодні Європа і Сполучені Штати повністю оснастили дві з половиною бригади”, – сказав Зеленський.